ANDRZEJKI

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb.

Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość.

Panowie, ciekawi co ich spotka,  zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce 24 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Ani Cielemęckiej, zaprosił wszystkich  uczniów  wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy i zapewnił wszystkim wiele atrakcji.

Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Można było wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb.

Nie zabrakło również konkursów, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.